Virtuální prohlídka školy

Biochemický výzkum pro nadané studenty na Masarykově univerzitě

02.10.2016 10:50

Za to, že jsme se celý rok pilně snažili a protože nám není biologie ani chemie cizí, byla nám nabídnuta prázdninová stáž na Masarykově univerzitě. Nadšeně jsme souhlasili.

Ve dnech 23. - 26. 8. 2016 jsme se tak stali pod vedením laskavé a zkušené paní profesorky      Mgr. A. Smejkalové (které tímto moc děkujeme) součástí opravdového biochemického výzkumu v oblasti fytoestrogenů. První den jsme absolvovali prohlídku prostorů v areálu kampusu, dozvěděli jsme se mj. o oceněních a zajímavostech, které se k univerzitě vážou a dělají ji jedinečnou v rámci celé ČR.

Další dny jsme již aktivně pracovali v laboratořích, pomáhali odebírat a zpracovávat vzorky, ale hlavně jsme si vyzkoušeli práci se skutečnými vědeckými přístroji. Teorie nebyla vůbec nudná, protože jsme díky ní pochopili, co to jsou fytoestrogeny, kde se vyskytují a k čemu jsou nám dobré (např. že jejich zvýšené množství snižuje riziko osteoporózy, srdečních chorob, rakoviny prsou a dalších nemocí).

Na konci stáže jsme dostali hezké osvědčení a měli v rukou konkrétní výsledky, které využijeme do našich rešerší a k prezentaci před ostatními spolužáky v seminářích ve škole.

Všichni jsme si těch pár krásných slunečních dnů v příjemném prostředí MUNI moc užili, a proto bychom se s vámi rádi podělili o pár fotek, kterými jsme zdokumetovali naši práci.

 

Studenti druhého a třetího ročníku
Gymnázia J. G. Mendela

 

Fotogalerie: Biochemický výzkum pro nadané studenty na Masarykově univerzitě