Virtuální prohlídka školy

Anoteho archa

17.04.2019 10:50

V pátek 22. 3. 2019 brzy ráno se naše třída I. AM vypravila spolu s naší profesorkou zeměpisu, paní Formánkovou, do kanceláře ombudsmana na Údolní ulici na promítání filmu Anoteho archa, který se věnoval klimatickým podmínkám na ostrovech Kiribati v Oceánii.

Film pojednával o blížícím se nebezpečí v podobě dešťů a tajfunů, které by mohly všechny ostrovy zatopit. Film také pozorně sledoval cesty bývalého prezidenta ostrovů Anoteho Tonga, který se snažil domluvit s politiky největších zemí světa na záchraně těchto ostrovů. Bohužel se většinou setkával s neochotou k řešení těchto problémů.

Film končil myšlenkou, že by se snad dal vybudovat nový umělý ostrov, který by obyvatele Kiribati zachránil.

Film byl velmi dojemný a zároveň nás upozornil na závažné problémy související s klimatickými podmínkami. Po filmu jsme mohli vyjádřit své dojmy a postřehy v živé diskusi. Následovala část, v níž jsme mohli položit otázky odborníkovi na klimatické podmínky. Celý program byl velmi poučný i zábavný a myslím, že mezi studenty rozšířil zájem o toto téma.

Po skončení programu jsme se ještě šli podívat do nedaleké Otevřené zahrady a následně jsme se již vrátili do školy na další vyučování.

 

Žák I. AM

 

 

Anoteho archa