Virtuální prohlídka školy

Adventní charitativní akce

10.02.2017 13:54

23. a 24. listopadu 2016 proběhl 13. ročník charitativní akce.

To, že tato akce je mezi žáky a zaměstnanci školy stále populárnější, dokazuje získaná rekordní částka 87 003 Kč.

Studenti pod vedením tří profesorek prodávali svým spolužákům a zaměstnancům Školského komplexu výrobky sociálních zařízení, která pracují s postiženými dětmi i dospělými. Touto akcí jsme letos pomohli sdružením Práh, Sansimon, V růžovém sadu, Tyflocentrum, Veleta, CSS Chrlice, Charita Opava a Speciální ZŠ Blansko.

Někteří studenti si sice nic nekoupili, ale přispěli finanční částkou do kasičky.

A co jsme udělali s touto částkou? Studenti, kteří tuto akci pomáhali organizovat, odsouhlasili, že ji věnujeme Dětskému domovu Budkov.

Dětský domov v Budkově má 4 rodinné skupiny, ve kterých žije 32 dětí odebraných rodinám, které se nebyly schopny o ně postarat. Věková hranice dětí je od 3 do 18 let.

Každá „rodinka“, kde žije 8 dětí, má obývací pokoj s kuchyňkou, několik ložnic a sociální zařízení. Děti se zde učí pracovat s běžným zařízením domácnosti.

Začátkem ledna jsme z tohoto domova dostali informaci, že rodinky by si přály, kdybychom za vybrané peníze nakoupili kuchyňské pánve. Doufejme, že jídlo, které si děti a mladí lidé na námi zakoupených pánvích uvaří, bude všem chutnat.  

 

RNDr. Kelblová – organizátorka akce

Fotogalerie: Adventní charitativní akce