Virtuální prohlídka školy

Aby Prima byla prima

04.10.2012 09:35

Adaptační kurz se stal na našem gymnáziu nedílnou součástí zahájení školního roku. V pondělí 24. září 2012 Prima A vyrazila na třídenní pobyt do Jeseníků, ve kterých se penzion Sport Grill v Petříkově stal našim dočasným domovem. Čekala nás zde nádherná horská scenérie našich hor. Zdejší hornatá a na lesy bohatá krajina se stala pro nás výborným místem pro tento adaptační pobyt.

První den hned po obědě jsme vyšli do krásné horské přírody plné borůvek a ostružin. Večer jsme hráli kulečník, který také přispěl k dobrým přátelským vztahům. Druhý den jsme vyrazili na výlet do okolí, až do Ostružné, kde jsme se zastavili v horské restauraci a zahráli jsme si bowling. Všichni jsme se pořádně vyřádili a den jsme zakončili noční venkovní hrou, zaměřenou na pravopis.

Třetí den ráno bylo vyhodnocení noční soutěže.

Cílem adaptačního kurzu bylo vytvoření přátelských vztahů a poznání sebe samého i spolužáků v nově vzniklém kolektivu PRIMA A. Poznávali jsme se navzájem tak, abychom vytvořili dobrý základ nově vzniklého kolektivu, který spolu bude kráčet až k maturitě. Během několika dnů, prožitých v Jeseníkách jsme nasbírali množství zážitků, prožili mnoho společného, spoustu her, turistické výlety, dozvěděli jsme se ledacos nového o svých spolužácích a mnohdy i sami o sobě, ale hlavně seznámili jsme se s tím, jak efektivně studovat. Podstatou kurzu bylo, že my, spolužáci jsme se poznali jinak a více, naučili jsme se spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Dostali jsme tu příležitost seznámit se s novými kamarády tak, jak by se nám to během roku sotva povedlo.

Počasí se nám vydařilo a kurz také. Děkujeme všem, kteři ke zdárnému průběhu kurzu přispěli. Studentům přejeme šťastné vykročení do osmiletého studia.

 

Andrea Lebedová, Prima A

Fotogalerie: Aby Prima byla prima