Virtuální prohlídka školy

Absolventský koncert ZuŠ 3. 6. 2010

15.06.2010 10:56

Koncert byl uveden v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně. Pečlivě připravení absolventi předvedli soustředěné výkony s odezvou posluchačů a hosté koncertu se stali hudebním zážitkem.

Zvláštní „předehrou“ koncertní produkce a malou vernisáží byla upoutávka na zajímavou komorní výstavu Ateliéru Studánka, instalovanou v předsálí Křišťálového sálu.

Martina Bittnerová (I. roč., LDO) zde s hereckou kreativitou rozehrála píseň Lízy Doolittlové „Jen se těš, pane Higgins“ z muzikálu“My Fair Lady“ (F. Loewe).

Samotný koncert klavírní skladbou „Wait for Sleep“ (K. Moore) zahájil již přímo v sále první absolvent, Richard Mudrák (klavír, 7. roč.).

Něžným pěveckým přednesem naplnila a pečlivě interpretovala poezii cyklu „Písniček na jednu stránku“ (B. Martinů) absolventka sólového zpěvu Tereza Vernerová (zpěv, 7. roč.).

David Strnka (kytara, 7. roč.) absolvoval dobře nastudovanými skladbami C. Süssera: „Návrat“ a třemi částmi ze „Suity a moll“ téhož autora a dále zahrál „Španělský motiv“ ( M. Zelenka).

Absolventka Lídia Šunderjuková (klavír, 7. roč.) precizně zvládla 1. větu „Sonaty C dur“ (J. K. Vaňhal) a motiv z filmu „Amélie z Montmartru“ (Tiersen).

Michal Vajda (kytara, 7. roč.) se předvedl citlivě interpretovanou skladbou „Little Clown´s Ragtime“ (M. Linnemann).

Absolventky Kateřina Matějíková a Jiřina Kubešová (obě studují 7. roč., zobcové flétny) zahrály se stylovým přednesem a intonační čistotou skladby pro dvě zobcové flétny „Triosonata F dur“ – části Affetuoso a Allegro (G. P. Telemann) za doprovodu P. Osičky (violoncello, III. roč.), dále zahrály „Susi-Song“ (A. Rosenheck) a ve třetí skladbě spolu s panem uč. Tomášem Němcem zdařile předvedly„Schafe können sicher weiden“ (J. S. Bach).

Ondřej Kostrhoun (kytara, 7. roč.) absolvoval „Malým Blues“ (Š. Rak), „Rumbou“ a „Španělským motivem“ (M. Zelenka) s laskavým a inspirujícím zaujetím kytarového přednesu.

Petr Osička (violoncello, III. roč.) s 1. částí „Sonaty“ C. Saint-Saënse vystoupil jako host koncertu absolventů a předvedl skutečně strhující umělecký výkon, přesahující rámec úrovně interpretů ZUŠ. Petr Osička se takto zároveň rozloučil se ZUŠ, neboť od září 2010 nastupuje ke studiu violoncella k prof. V. Horákovi na St. Konzervatoř v Brně.

Poslední z dnešních absolventů, Michal Šturma (housle, IV. roč.), dokázal svou perfektně zvládnutou interpretací Vivaldiho „Koncertu a moll“ – 3. věta - navázat na vysokou kvalitu hudebního nastudování a kulturu hry Petra Osičky. Jeho druhou skladbou „Meditace“ ( J. Massenet) vyvrcholil koncert absolventů ZUŠ.

Příjemným hudebním přídavkem a závěrem celého koncertu se stala produkce kytarového dua posluchačů II. roč., Davida Matušky a Adama Gazárka, hostů dnešního večera. Precizně zvládnutou hrou a souhrou a lehkostí výrazu rytmicky náročných skladeb „Bossa in e moll“ (R. Sas) a „Mediteranean Sundance“ (Al di Meola) inspirovali a naladili posluchače ke skutečně dobré náladě, se kterou odcházeli do brněnských ulic z příjemného interiéru Křišťálového sálu.

Fotogalerie: Absolventský koncert ZuŠ 3. 6. 2010