Virtuální prohlídka školy

Absolventský koncert 17. 4. 2018

30.04.2018 12:06

(koncertní sál brněnské konzervatoře)

Konzervatoř je pro naše absolvující studenty opravdu inspirativním koncertním prostředím. Již ta představa, že umělecky vystupujete jako žáci ZUŠ na takovéto slavné hudební škole, je báječným povzbuzením vyjádřit svou hudební či pěveckou interpretací to nejkrásnější, co svým uměním vyjádřit dokážete.  I koncertní sál brněnské konzervatoře působí optimisticky svým velkorysým prostorem
a zvlášť svou částí určenou pro účinkující, sál má dobrou akustiku a elevace se sedadly pro publikum umožňuje hezký přehled.

Absolventský koncert zde vyzněl výborně a jsme rádi, že nám tato vážená umělecká škola prostor koncertního sálu poskytla. Děkujeme Konzervatoři Brno a jejímu vstřícnému vedení za tuto laskavost.  Samozřejmě patří poděkování také p. zřizovateli naší ZUŠ, který naše vystupování pro veřejnost
v takovýchto kvalitních koncertních sálech podporuje.   

Úvod samotného koncertu patřil Lucii Frimmelové (7. r., hra na zobcovou flétnu, žákyně p. učitele Petra Zapletala). Lucie přednesla Divertimento L. Akeda a poetickou Náladu P. Zapletala.

 Viktorie Lengálová (7. r., hra na klavír, žákyně p. učitelky Kláry Roztočilové) hrála Watermark  od Enyi a skladbu Romeo and Juliet N. Rota.

Jakub Jenáček (7. r., hra na kytaru, žák p. učitele Dalibora B. Hanuska) přednesl Menuet J. S. Bacha, Malagueňu P. Víta a Lágrimu F. Tárrega.

Barbora Neugebauerová (7. r., hra na klavír, žákyně pí. učitelky Marie Burešové) hrála Sonatinu C dur (4. větu) W. A. Mozarta.

Adam Kubíček (1. r. II. st., sólový zpěv, žák pí. učitelky Moniky Filové Vávrové) zpíval krásnou zlidovělou píseň V. Redla Husličky a během jakoby lidového zpěvu volně přešel klavírista (p. Marek Paľa) do populárního rytmu a stylu hudby. Zpívající Adam výborně reagoval a navázal tak spolu se skvělým klavírním doprovodem do songu Trezor J. Steidla (hit známý z repertoáru Karla Gotta)
a písně M. Golda Být stále mlád. 

Agáta Mastná (7. r., hra na klavír, žákyně p. učitele Marka Paľi) hrála skladbu Nefeli od L. Einaudi.

Lukáš Čalkovský (7. r., hra na housle, žák p. učitele Zdeňka Klimeše) přednesl skladby: Vídeňské capriccio F. Kreislera, Scherzo a Humoresku A. Dvořáka.

Barbora Konečná (7. r., hra na keyboard, žákyně p. učitele M. Paľi) hrála skladbu L. Einaudi Divenire.

Dita Horáková (7. r., hra na klavír, žákyně pí. učitelky Kláry Roztočilové) hrála upravený Valčík cis moll F. Chopina a Preludium e moll I. Berkoviče.

Ondřej Janík (4. II. s., hra na kytaru, žák p. učitele D. B. Hanuska) hrál Preludium č. 1 H. V. Lobose
a Blues Hey Hey B. B. Broonzy.

Tereza Kadláčková (3. II. s., hra na klavír, žákyně p. učitele M. Paľi) přednesla Swann Theme, téma z Labutího jezera P. I. Čajkovského.

Gabriela Poláčková (7. r., hra na klavír, žákyně pí. učitelky Lucie Urbancové) hrála skladby L. Einaudi: Lady Labyrint (upraveno) a Nuvole Bianche (Bíle mraky).

David Hudec (4. II. s., hra na kytaru, žák p. učitele D. B. Hanuska) hrál skladby: Lágrima (F. Tárrega), Romance e moll (Anonym) a Isn´t She Lovely (S. Wonder).

Tereza Kadláčková (3. II. s., hra na klavír) přednesla ještě Preludium J. Zimmera.

Ronald Luc (j. h., 4. II. s., žák pí. učitelky M. Burešové) přednesl na závěr absolventského koncertu skladby For the Damoged Coda B. Redheada a In the Hall of the Mountain King E. Griega.

Hudebně spolupracovali: Marek Paľa (klavír), Dalibor Brian Hanusek (kytara)

Koncert moderovala Klára Roztočilová

 

Fotogalerie: Absolventský koncert 17. 4. 2018

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>