I. Německé zemské gymnasium

    
   

Organizace školního roku

Zvonění 2019/2020

Hodina GYMNÁZIA SPGŠ
0. hodina 7.10 - 7.55 7.10 - 7.55
1. hodina 8.00 - 8.45 8.00 - 8.45
2. hodina 8.55 - 9.40 8.55 - 9.40
3. hodina 9.55 - 10.40 10.00 - 10.45
4. hodina 10.45 -11.30 10.50 -11.35
5. hodina 11.40 - 12.25 11:40 - 12:25
6. hodina 12.30 - 13.15 12.30 - 13.15
7. hodina 13.20 - 14.05 13.20 - 14.05
8. hodina 14.10 - 14.55 14.10 - 14.55
9. hodina 15.00 - 15.45 15.00 - 15.45

Poznámka:

Zeleně označená hodina je čas vyčleněný na OBĚD.

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Poslední aktualizace: 18. 11. 2019

Použité zkratky: 

  • MN – budova na Mendlově náměstí 1/3, 4
  • PN – budova na Pionýrské 23
SRPEN
 

27/8

8.00

Úvodní provozní porada (všichni učitelé v MN)

27/8 – 30/8

 

Opravné zkoušky a zkoušky v náhradním termínu

ZÁŘÍ
 

2/9

8.55 – 9.40

Zahájení školního roku 2019/2020 – MN a PN

2/9

11.00

I. pedagogická rada (všichni učitelé na MN)

2/9 – 4/9

 

Písemné práce a didaktické testy maturitní zkoušky společné části Podzim 2019 (nekonají se v budově školy!)

3/9

9.00 – 11.00

Burza učebnic (v jídelně) – MN i PN

6/9

 

Ústní maturitní zkoušky Podzim 2019 – MN

9/9

 

Ústní maturitní zkoušky Podzim 2019 – PN

10/9

16.00

Třídní schůzky –MN i PN

druhá polovina září

 

Adaptační kurzy pro nové třídní kolektivy – MN i PN; podrobněji upřesněno podle propozic jednotlivých tříd

ŘÍJEN
 

15/11
 
 
II. Pedagogická rada - zvlášť pro učitele z Mendlova nám. na MN; zvlášť pro učitele z Pionýrské na PN
 

29/10 a 30/10

 

Podzimní prázdniny

31/10

 

Den volna udělený ředitelkou školy

LISTOPAD
 

1/11
 
Den volna udělený ředitelkou školy
 

18/11

do 12 hod.

Termín uzavření klasifikace za 1. čtvrtletí

19/11

15.00

III. pedagogická rada - zvlášť pro učitele z Mendlova nám. na MN; zvlášť pro učitele z Pionýrské na PN

19/11

16.00 – 17.00

Hovorová hodina s rodiči – MN i PN

22/11 a 23/11

 

Den otevřených dveří v MN i PN + veletrh SŠ

PROSINEC
 

2/12

do 12 hod.

Odevzdání přihlášek k maturitní zkoušce Jaro 2020

2/12

 

Předklasifikace v 1. pololetí *

2/12 – 6/12

 

Odborná praxe na střední pedagogické škole
pro 1. AP, 2. AP, 3. AP a 3. BP

2/12 – 20/12

 

Odborná praxe na střední pedagogické škole
pro 4. AP a 4 BP

23/12 – 3/1

 

Vánoční prázdniny

LEDEN
 

7/1

16.00 – 17.00

Hovorová hodina s rodiči – MN i PN

27/1

do 12 hod.

Termín uzavření klasifikace a absence za 1. pololetí

28/1

15.30

IV. pedagogická rada

30/1

 

Rozdání výpisů z vysvědčení ve 4. vyučovací hodině na PN, v 5. vyučovací hodině na MN (po rozdání vysvědčení bude vyučování ukončeno).

31/1

 

Pololetní prázdniny

Konec ledna
až březen

 

Lyžařské výcvikové kurzy – podrobněji upřesněno podle propozic jednotlivých tříd

ÚNOR
 

11/2

15.00 – 18.00

Den otevřených dveří v MN i PN

17/2 – 23/2

 

Jarní prázdniny

BŘEZEN
 

2/3

 

Odevzdání Přihlášek ke vzdělávání ve SŠ


3/3
 

15.30

Vernisáž na střední pedagogické škole; Téma: Les

3/3

16.00 – 17.00

Hovorová hodina s rodiči – MN i PN

DUBEN
 

8/4
 
 
Maturitní písemná práce z českého jazyka

9/4

 

Velikonoční prázdniny


14/4
 
 
První kolo přijímacích zkoušek na gymnázia a na střední pedagogickou školu pro školní rok 2020/2021 (1. termín)
 

15/4
 
 
První kolo přijímacích zkoušek na gymnázia a na střední pedagogickou školu pro školní rok 2020/2021 (2. termín)
 

16/4
 
 
První kolo přijímacích zkoušek na šestileté a osmileté obory gymnázií pro školní rok 2020/2021 (1. termín)
 

17/4
 
 
První kolo přijímacích zkoušek na šestileté a osmileté obory gymnázií pro školní rok 2020/2021 (2. termín)
 

16/4 nebo 17/4
 
 
Testy profesních předpokladů – 2. ročníky a sexty gymnázií

27/4

do 12 hod.

Termín uzavření klasifikace a absence maturitních ročníků za 2. pololetí a termín uzavření klasifikace za 3. čtvrtletí ostatních ročníků

27/4 – 29/4

 

Praktické zkoušky na střední pedagogické škole (termíny budou upřesněny)

28/4

15.30

V. pedagogická rada na MN (všichni učitelé v MN)

29/4

8.00 - 8.45

Rozdání vysvědčení maturitních ročníků


30/4
 
 
Maturitní písemná práce z cizího jazyka
KVĚTEN
 

4/5 - 6/5

 

Didaktické testy společné části maturitní zkoušky

4/5  – 6/5

 

Outdoorové kurzy – kvarty, II. ročník šestiletého studia; podrobněji upřesněno podle propozic jednotlivých tříd

11/5

 

Předklasifikace v 2. pololetí *

11/5 – 15/5

 

Odborná praxe na střední pedagogické škole
pro 1. AP a 2. AP

11/5 – 22/5

 

Odborná praxe na střední pedagogické škole
pro 3. AP a 3. BP

12/5

16.00 – 17.00

Hovorová hodina s rodiči – MN i PN


13/5 a 14/5
 
 
Náhradní termíny prvního kola přijímacích zkoušek

15/5

 

Odevzdání přihlášek volitelných předmětů (seminářů)

18/5 - 22/5

 

Ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky
a profilová část maturitní zkoušky na MN a PN

ČERVEN
 

23/6

do 12 hod.

Termín uzavření klasifikace a absence za 2. pololetí; výuka pro PN ukončena po 4. vyučovací hodině, výuka pro MN ukončena po 5. vyučovací hodině)

23/6

14.00

VI. pedagogická rada  (všichni učitelé v MN)

24/6 – 29/6

 

Školní výlety

25/6

do 12.00

Odevzdání přihlášek k maturitní zkoušce Podzim 2020

30/6

8.55 – 9.40

Ukončení školního roku 2019/2020, rozdání vysvědčení

30/6

11.00

Závěrečná provozní porada (všichni učitelé v MN)

ČERVENEC - SRPEN
 

1/7 – 31/8

 

Hlavní prázdniny

 

*              Předklasifikace: žákovi je čtvrtletní známka v systému Škola Online k uvedenému datu aktualizována. Žák (popř. zákonný zástupce) v systému Škola Online ve čtvrtletním hodnocení vidí, jakou známku by žák dostal, kdyby právě bylo vysvědčení.

 

Plánované zahraniční vícedenní výjezdy

VÍCEDENNÍ ZAHRANIČNÍ VÝJEZDY
PLÁN NA ŠKOLNÍ ROK 2019/2020
Plánovaný termín Destinace Třídy
11. 11. 2019–15. 11. 2019 Jazykový pobyt v Rakousku – Mureck (ERASMUS+) VG z I. NZG
20. 1. 2020–24. 1. 2020 LVK – Rakousko, Spittal an der Drau 1. AP
24. 1. 2020–28. 1. 2020 LVK – Rakousko, Spittal an der Drau T AN, T BN
20. 3. 2020–24. 3. 2020 LVK –  Rakousko, St. Jakob im Deferegental Mölltal T AM
28. 3. 2020–1. 4. 2020  LVK – Rakousko, Lainach – Mölltal 1. AM, 1. AN,
Q AM, Q BM
1. 4. 2020–5. 4. 2020  LVK – Rakousko, Lainach – Mölltal I. AM, Q AN
9. 5. 2020–15. 5. 2020 Studijní zájezd do Velké Británie – Torquay výběr žáků
23. 5. 2020–29. 5. 2020 Poznávací zájezd do Španělska – Valencie výběr žáků
5. 6. 2020–14 .6. 2020 Sportovně-poznávací zájezd do Chorvatska – Bratuš primy
přelom května a června 2020 Poznávací zájezd do Anglie – Londýn SP AN, 3. AN
20. 6. 2020–27. 6. 2020 Výměnný pobyt do Německa – Gerabronn výběr žáků