Vítejte na našich webových stránkách.Anglická základní škola

        
      
 
V sekci ŠKOLNÍ UNIFORMY byla spuštěna BURZA ŠKOLNÍ UNIFORMY pro rodiče žáků AZŠ.  (Otevřít)

Informační nástěnka AZŠ

Adventní charitativní akce - rekordní výtěžek

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhla na Školském komplexu na Mendlově náměstí již tradiční Adventní charitativní akce. Žáci i učitelé si mohli zakoupit různé vánoční dekorace a předměty z chráněných dílen a přispět tak na dobrou věc.
Každým rokem se tato akce těší velké oblibě, peníze za prodané předměty potom putují přímo dílně, která je prodala.
 
Letošní rok přitom přinesl rekordní výtěžek!
Děkujeme všem našim žákům i učitelům, kteří se akce účastnili organizačně, a především těm, kteří se na rekordním výtěžku podíleli svými příspěvky.

 

Další termín Dne otevřených dveří

Vážení rodiče, vážení uchazeči, vážené děti,

Velice Vám děkujeme za přízeň, kterou jste nám letos projevili návštěvou našeho stánku během Festivalu vzdělávání a XXIV. ročníku Veletrhu středních škol na brněnském výstavišti.

Těší nás také, že mnozí z Vás navštívili také v rámci Dnů otevřených dveří přímo v našich budovách na Mendlově náměstí a Pionýrské.

Ty z Vás, kteří naši školu ještě nestihli navštívit, nebo by se třeba s námi chtěli setkat ještě jednou, srdečně zveme na další Den otevřených dveří, který proběhne v únoru (viz pozvánku níže).

Fotografie z Festivalu vzdělávání na brněnském výstavišti a také komentář k celé akci jsme pro Vás připravili zde.


 

Projekt "Těšíme se do školy" pro předškoláky

 
Letáček v pdf ke stažení zde.

Bilingvní výuka na AZŠ / Bilingual Education at English Elementary School

Od školního roku 2019/2020 zavádíme zcela nový systém výuky jazyků na naší Anglické základní škole - bilingvní výuka v angličtině. Rodiče žáků nastupujících do prvních ročníků si budou moci vybrat ze dvou různých metod výuky:
 
  • Bilingvní metody (BILINGVNÍ TŘÍDA)
  • Metody CLIL (TŘÍDA CLIL)

Více informací o tomto systému se dozvíte v sekci Proč my a také v sekci Angličtina.

Informační leták ke stažení zde.

 

Starting in academic year 2019/2020, we are implementing a brand new system of language teaching at English Elementary School: Bilingual Education in English.

Parents of children entering Year One will have the chance to choose from two options of teaching methods:

 

  • Bilingual Programme (Bilingual Class)
  • CLIL Programme (CLIL Class)

For more details on this system in English, click here.

To download a leaflet, click here.

 

 

První dny ve školních lavicích

Dne 3. září poprvé do školních lavic usedlo 32 prvňáčků rozdělených do dvou tříd I. A a I. B.

Od té doby uběhly již tři týdny, během kterých děti s pomocí paní učitelky zkoumají prostředí školy a třídy, seznamují se s novými spolužáky, získávají jistotu při tazích tužkou, zpívají písničky, odříkávají básničky,… zkrátka každý den přichází něco nového. V pěkných zářijových dnech využíváme k výuce nově zrekonstruovaný školní dvorek.

A co se dětem ve škole líbí?

„Mně se nejvíc líbí dělat úkoly z matematiky.“

„Paní učitelka.“

„Mně se nejvíc líbí paní učitelka, paní vychovatelka, úplně celá škola se mi líbí.“

Závěrem snad jen inspirativní slova prof. Hejného „Chceme, aby se dítě stávalo autorem svého vlastního života i učení, a postupně tak přebíralo zodpovědnost samo za sebe.“

Fotografie z prvních školních dnů si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Nový dvorek na školském komplexu

Sluníčko prosvítilo i náš nově zrekonstruovaný dvorek, a tak nic nebránilo tomu, abychom si to tam v družině s kamarády řádně užili.

Na dvorku proběhly terénní úpravy včetně odstranění pozůstatků starých objektů, byla vysazena nová zeleň, zbudován zavlažovací systém a položena zámková dlažba. Pergola zajistí částečné stínění a ochranu proti dešti. Dohromady s lavičkami a stolky tak vše zajistí příjemný prostor pro relaxaci žáků. Nechybí ani sportovní vybavení: basketbalové koše, kuželky či dráha pro minigolf. V rámci bezbariérového zpřístupnění naší školy byla zbudována i schodišťová plošina u schodů vedoucích na školní dvorek a ten je tak přístupný úplně pro všechny.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Zisk prestižního ocenění na Univerzitě v Cambridge

Je skvělý pocit, když škola získá prestižní ocenění za jazykovou přípravu svých žáků přímo od instituce, která je jedním z největších světových organizátorů mezinárodních jazykových zkoušek z angličtiny. Školskému komplexu na Mendlově náměstí v Brně se to podařilo.

V předvánočním čase se Školský komplex Mendlovo náměstí zúčastnil mezinárodní soutěže pořádané organizací Cambridge Assessment English, která je součástí Cambridge University. Tato organizace je zodpovědná za celosvětovou organizaci populárních zkoušek z angličtiny pro nerodilé mluvčí, jako jsou například certifikáty KET, PET, FCE nebo CAE, a také za přípravu studijních materiálů pro tyto zkoušky.

Soutěž byla vypsána pro školy a jiné instituce, včetně jazykových škol, které připravují studenty ke složení certifikátů Cambridge. Této mezinárodní soutěže se účastnily různé státy napříč Evropou a soutěžilo se celkem ve třech kategoriích: Nejlepší příprava „krok za krokem“, Nejlepší nováček a Nejlepší uživatel programu CEP (Cambridge Employment Program). V každé zúčastněné zemi mohl být pouze jeden vítěz v každé kategorii.

Školský komplex je tak právem hrdý na to, že zvítězil v kategorii Nejlepší příprava „krok za krokem“ za Českou republiku. Porotu oslovilo především to, že školu už pravidelně několik let otevírá nepovinný předmět věnující se seznámení s typovými cvičeními a strategiemi pro úspěšné složení zkoušky, a dále také to, že podporuje studenty v jejich samostatné přípravě na získání certifikátu například poskytováním studijních materiálů včetně oficiálních materiálů Cambridge a individuálních konzultací v rámci klubů a konzultačních hodin. Škola také nově začíná s ucelenou přípravou na složení jazykových zkoušek už na nižším stupni gymnázia. Studenti tak budou moci končit svou povinnou školní docházku už se svým prvním mezinárodním certifikátem v kapse.

Cenu převzala škola při slavnostním ceremoniálu přímo na Cambridge University. U této příležitosti se také škola zúčastnila semináře v Cambridge University Press zaměřeného na tvorbu nových studijních materiálů ke kvalitní přípravě studentů na mezinárodní zkoušky.

Školský komplex na Mendlově náměstí v Brně nabízí ucelený systém vzdělávání pro děti od nejútlejšího věku až po maturanty na gymnáziích. Předškolní vzdělávání zajišťuje Mateřská škola Fantazie. Malí školáci dále nastupují svou povinnou školní docházku na Anglickou základní školu, která se už stala známou pro svoje slušivé školní uniformy. Odtud plynule pokračují na víceleté gymnázium, kde se mohou kvalitně vzdělávat až do maturity. Gymnázium nabízí osmileté, šestileté i čtyřleté studijní programy. Kromě studia na gymnáziu nabízí Školský komplex také možnost čtyřletého studia na Střední pedagogické škole. Nadané děti mohou navštěvovat Základní uměleckou školu.