Virtuální prohlídka školy

Anglická základní škola

 
   
 
                                          
 

 

Informační nástěnka AZŠ

Vážení rodiče a žáci,

od pondělí 6. 12. 2021 se opět vracíme k prezenční výuce.

V pondělí 6. 12. 2021 proběhne na AZŠ v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 20. 11. 2021 screeningové testování žáků na onemocnění covid-19, a to antigenními testy.

Testování na AZŠ proběhne první vyučovací hodinu, proto prosíme, aby žáci byli ve škole včas.

Děkujeme.

                            Anglická ZŠ

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA AZŠ

Zveme Vás na Den otevřených dveří na Anglické ZŠ. Pokud Vás zajímají informace o studiu a chcete se podívat přímo k nám do školy, rádi Vás provedeme naší školou.

Den otevřených dveří se koná:

  • v budově na Mendlově nám. 1/3, 4 v pondělí 6. 12. 2021 od 15.00 do 18.00 hod.
    – pro zájemce o studium na gymnáziu (čtyřletém, šestiletém a osmiletém oboru).

Při návštěvě budovy školy je nutné dodržovat všechna aktuálně platná hygienická nařízení.

 

Uzavření provozu školy

Vážení rodiče a studenti,

z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje (dále KHS) o mimořádném opatření při epidemii dochází k uzavření provozu Gymnázia J. G. Mendela a I. Německého zemského gymnasia, a to včetně střední pedagogické školy a anglické základní školy. Důvodem pro toto rozhodnutí je zjištěná vysoká nemocnost žáků i učitelů.

V praxi to tedy znamená, že od pondělí 22. 11. 2021 bude výuka probíhat distančně přes aplikaci MS Teams podle platného rozvrhu v systému Škola OnLine. Studenti, kteří si potřebují ve škole vyzvednout věci potřebné k distanční výuce ze svých školních skříněk, si je mohou vyzvednout v budově školy na Mendlově náměstí, resp. v budově na Pionýrské v pondělí 22. 11. 2021 v době od 14.00 do 17.00. Kromě této doby nebude vstup do žádné budovy naší školy od tohoto data možný. Prezenční výuka se konat nebude.

Toto rozhodnutí je na dobu neurčitou. Předpoklad KHS je, že uzavření provozu bude trvat po dobu 14 dní. Nicméně se jedná pouze o odhad, o aktuálním vývoji situace vás budeme průběžně informovat.

Sledujte prosím aktuální informace na našem webu a v systému Škola OnLine.

Obědy pro žáky budou automaticky odhlášeny.

V případě, že potřebujete potvrzení od školy pro účely OČR pro žáky, kteří plní povinnou školní docházku, kontaktujte prosím třídního učitele, který vám potvrzení zašle v elektronické podobě.

Máte-li dotazy týkající se distanční výuky, můžete je zasílat na e-mailovou adresu distancnivyuka@skolskykomplex.cz.

Děkujeme za pochopení

 

 

Aktuální hygienické předpisy v prostorách školy

  • Žáci nosí ochranný prostředek ve společných prostorech školy nebo školského zařízení. Ochranný prostředek mít žáci nemusí v případě, kdy jsou usazeni (např. při výuce nebo při svačině ve třídě, v jídelně u oběda, apod.).
  • Do budovy školy není umožněn vstup žákům/zaměstnancům/třetím osobám s příznaky infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.). V případě, že se u žáka objeví příznaky onemocnění (viz výše) při vstupu do školy nebo během pobytu ve škole, škola oznámí tuto skutečnost zákonnému zástupci a informuje ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí žáka ze školy; zletilý žák opustí v nejkratším možném čase budovu školy.
  • Vstup třetím osobám je umožněn pouze v omezeném režimu po celou dobu s ochranou úst a nosu.

Školský komplex pomohl Fakultní nemocnici u sv. Anny

Jsme rádi, že v předvánoční době se s Vámi můžeme podělit o pozitivní tiskovou zprávu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Tisková zpráva FNUSA

 

Protiepidemická opatření na Školském komplexu

I v době, kdy je povolena osobní přítomnost žáků na vzdělávání, dělá Školský komplex maximum pro ochranu zdraví svých žáků i zaměstnanců.
 
 

Školní automat Happysnack na zdravou svačinku

Není novinkou, že v rámci projektu „Mléko do škol“ je na Anglické základní škole nainstalován automat na mléčné výrobky pro žáky školy, který nabízí i částečně dotované produkty.

Od ledna 2020 jsou v nabídce ochucená mléka – Kravíky – od českého výrobce Mlékárna Hlinsko, a.s. Mléka různých příchutí jsou trvanlivá a balená v pohodlné krabičce s brčkem. Tyto výrobky jsou částečně dotované a lze je vybírat pouze ze školního automatu Happysnack s doplatkem žáka 10,- Kč. Výše doplatku je stanovena výměrem Ministerstva financí. Každý žák má nárok na jedno ochucené mléko za dotovanou cenu v jednom dni.

Všechny informace k projektu nejdete na webových stránkách www.happysnack.cz.

 

Nová virtuální prohlídka našeho komplexu

Představujeme zcela novou virtuální prohlídku naší budovy na Mendlově náměstí. Snímky byly pořízeny 360° kamerou.


Více zde: https://www.skolskykomplex.cz/

Nová virtuální prohlídka našeho komplexu

Představujeme zcela novou virtuální prohlídku naší budovy na Mendlově náměstí. Snímky byly pořízeny 360° kamerou.


Více zde: https://www.skolskykomplex.cz/

Nová virtuální prohlídka našeho komplexu

Představujeme zcela novou virtuální prohlídku naší budovy na Mendlově náměstí. Snímky byly pořízeny 360° kamerou.

Pojďte se tedy virtuálně projít naší školou!

Představujeme nový televizní spot, který v krátkosti přibližuje studium na Anglické základní škole na Školském komplexu na Mendlově náměstí v Brně.

 

Parkoviště K+R

Vážení rodiče,

jistě jste si všimli, že už téměř rok funguje u naší budovy na Mendlově náměstí školy takzvané parkoviště „Kiss and Ride“. Jedná se o vyhrazená místa pro školu, kde mohou rodiče bezplatně zaparkovat ve stanovenou dobu (v ranních a odpoledních hodinách) na nezbytně nutnou dobu za účelem vysazení svých dětí, které vezou do školy nebo je naopak ze školy zvedávají. Tato parkovací místa se nachází v boční uličce Pekařské naproti fakultní nemocnice a jsou označena dopravní značkou a také informačním bannerem na zdi školy.

Tato místa vyřešila situaci, kdy rodiče parkovali přímo před školou vedle tramvajových kolejí, čímž vznikala situace potenciálně nebezpečná jak pro děti, tak pro ostatní účastníky silničního provozu.

Doufáme, že tato parkovací místa vám usnadňují dopravu vašich dětí do a ze školy a poskytují jim zároveň maximální bezpečnost, protože děti nemusí nikde vstupovat do vozovky. Zároveň vám děkujeme, že tato místa využíváte a nezastavujete na jiných místech kolem školy.

Distanční výuka

 

Pro distanční výuku potřebujete stáhnout a nainstalovat program Microsoft TEAMS.

Více o programu se dozvíte na stránkách Microsoftu, přímý odkaz je k dispozici   ZDE.

Program TEAMS pro vzdělávací zařízení si stáhněte   ZDE  a postup jeho instalace ve verzi pdf    ZDE .