Piškvorky
07.11.2023

Před podzimními prázdninami se několik zájemců nižšího a vyššího stupně gymnázia sešlo v jídelně, aby se utkali v piškvorkách o právo reprezentovat naši školu v celostátní, lépe řečeno československé, soutěži piškvorky.

V pondělí 6. 11. nás pak v oblastním kole, které probíhalo na nedalekém Gymnáziu Vídeňská, v kategorii ZŠ reprezentovalo družstvo vedené kapitánkou Theou K. ze třídy S AN, kterou doplňovali Honza N. ze S AM a Oliver C. z KV BM. Díky velmi dobré předvedené hře se náš tým jménem Piškvoráci s porážkou nesetkal v základní skupině ani ve čtvrtfinále nebo semifinále, ale až ve finále celého turnaje a skončil druhý.

V úterý 7. 11. pak přišla na stejném místě řada na náš tým reprezentující v kategorii SŠ, v němž Thein bratr Kuba K. ze třídy 3. BM jako kapitán vedl Aničku K. ze SX AM, Štěpána S. z Q AN a Dana Š. a Viléma H. ze SX BN. Naše družstvo sice prohrálo hned první zápas, což je ale vyhecovalo k dlouhé sérii vítězství, která skončila až v semifinále. V napínavém souboji o bronz si pak zajistili 3. příčku.

Oba týmy se tak probojovaly do krajského turnaje, který proběhne ve druhé polovině listopadu. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy nejen po stránce předvedené hry, ale také z hlediska čestné a fair-play hry a přátelského vystupování. V krajském turnaji budeme držet palce!