Jak se zachovat v ohrožení života?
Jak se zachovat v ohrožení života?
06.06.2024

Kurz první pomoci organizovala agentura Life Support ve spolupráci s VZP.  Dvě zkušené záchranářky provedli studenty teoretickou odbornou přednáškou na téma významu a zásad první pomoci a také praktickou ukázkou první pomoci, do které studenty aktivně zapojily.

Studenti se naučili, jak se zachovat v situacích, které ohrožují život jejich nebo životy lidí v jejich okolí a jak komunikovat s operátory při simulovaných situacích, které by mohli zažít na vlastní kůži.

K nácviku první pomoci studenti využili:

  • dospělou figurínu s možností elektronického vyhodnocování s interpretací správné hloubky a frekvence zevní srdeční masáže se správnou polohou rukou a správného dýchání z úst do úst,
  • figurínu pro dětskou resuscitaci s možností elektronického vyhodnocování správné dětské resuscitace,
  • figurínu na nácvik uvolnění cizího tělesa z dýchacích cest.

 

Studentky Klára S. a Eva H. z třidy 1. AM zhodnotili kurz těmito slovy: „Přednášku jsme absolvovali 30.5. a byli jsme příjemně překvapeni. Prezentace byla srozumitelná, vše výborně vysvětlené a přednášející velice milé. Praktická část byla také zajímavá, a protože jsme se rozdělili na dvě půlky, mohli jsme si vše vyzkoušet a následně ověřit v testu, jak si pamatujeme základy první pomoci. Přednáška byla velice přínosná a dozvěděli jsme se mnoho nových věcí.“

Kurzy první pomoci byly na velmi profesionální úrovni. Studenti na závěr podstoupili on-line test a poté obdrželi certifikát o absolvování. Nyní jsou připraveni čelit krizovým situacím, se kterými se mohou v reálném životě setkat.